مصاحبه با مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد در خصوص پرداخت سود مجمع سال 94 موسسه اندوخته شاهد
مصاحبه با مديرعامل شركت ذخيره شاهد در خصوص پرداخت سود مجمع سال 94 موسسه اندوخته شاهد
روابط عمومي شركت ذخيره شاهد براي اطلاع رساني به اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد در خصوص پرداخت سود مجمع سال94 اين موسسه، مصاحبه اي با دكتر قوسيان مقدم مديرعامل شركت ذخيره شاهد انجام داده كه سوالات مطروحه و پاسخهاي ارائه شده به شرح زير به اطلاع مي‌رسد:
جناب آقاي دكتر قوسيان مقدم ضمن  عرض سلام و خسته نباشيد و تشكر از فرصتي كه در اختيار ما قرار داده ايد با توجه به اعلام جدول زمان بندي درخواست سود مجمع سال 94 موسسه اندوخته شاهد ، سوالاتي از سوي اعضا در اين خصوص مطرح شده كه خواهشمند است جهت اطلاع اين عزيزان پاسخ هاي لازم را ارائه فرماييد:
 - در خصوص تخصيص سود مجمع موسسه اندوخته شاهد در سال94 توضيح فرمائيد؟
-  ضمن عرض سلام همانگونه كه خدمت اعضاي محترم اطلاع رساني گرديده است براساس تصويب مجمع موسسه اندوخته شاهد مقرر شد به ازاي هر واحد سهمي در تاريخ مجمع مبلغ 120ريال به اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد پرداخت گردد كه اين موضوع از تاريخ 94/10/20 اجرايي خواهد شد.
-  زمان پرداخت سود سال جاري چگونه است و علت زمانبندي پرداخت سود چيست؟
- زمان بندي پرداخت سود روشي متداول است كه اكثر شركتهاي بورسي از اين روش براي پرداخت سود سهامداران خود استفاده مي كنند. موسسه اندوخته شاهد نيز به عنوان سهامدار عمده شركت شاهد سود متعلق به اعضاي خود را كه بالغ بر210 ميليارد ريال مي باشد، مي بايست طبق جدول اعلام شده توسط شركت شاهد دريافت و بين اعضاي محترم توزيع نمايد.به منظور تعجيل در پرداخت سود اعضاي محترم موسسه با شركت شاهد مذاكراتي داشته و به توافقاتي دست يافته كه ماحصل آن در جدول زمان بندي اعلام شده در سايت اين شركت منعكس گرديده است. بر اساس اين توافق، موسسه اندوخته شاهد هر ميزان از سود خود را كه توسط اعضا در بازه زماني مشخص شده در جدول مطالبه شود، از شركت شاهد دريافت و بين اين عزيزان توزيع خواهد كرد. لذا اعضاي محترم مي توانند بر اساس زمانهاي تعيين شده در جدول اعلامي نسبت به درخواست سود خود اقدام نمايند.
-  نحوه پرداخت سود به اعضا چگونه است؟
- شركت ذخيره شاهد سود اعضايي كه درخواست اينترنتي خود را در بازه زماني مقرر از طريق پرتال اعضا در سايت شركت ذخيره شاهد ثبت مي كنند، به حساب آنان در بانك اقتصاد نوين واريز خواهد كرد. لذا اعضاي محترم بايد مطمئن شوند كه حساب اقتصاد نوين آنها فعال باشد زيرا اگر حساب آنان فعال نباشد، در صورت واريز وجه، بانك وجه آنها را عودت مي نمايد. البته همزمان گزينه تبديل مطالبات به سهام نيز براي اعضا در هر مقطع زماني فعال خواهد بود كه در صورت ثبت درخواست، شركت نسبت به خريد واحد سهمي جديد براي آنها اقدام مي نمايد.
- توصيه شما به اعضا در خصوص دريافت سود چيست؟
- اگر اعضاي محترم به سايت شركت ذخيره و قسمت پرتال اعضا مراجعه كرده باشند در نسخه آزمايشي، آمار وضعيت اعضا و تعداد سهام آنها در كل كشور، استان و شهرستان تعيين شده است. توصيه ما به اعضاي كوچك از نظر تعداد واحد سهمي اين است كه از فرصت تبديل مطالبات به واحد سهمي استفاده كنند و تعداد واحد سهمي خود را افزايش دهند تا رقم سود دريافتي سالانه آنهاقابل توجه باشد. به عنوان مثال شخصي كه 1000واحد سهمي دارد امسال مبلغ120.000 ريال سود دريافت مي كند و كسيكه داراي يك ميليون واحد سهمي است مبلغ 120.000.000 ريال سود دريافت مي كند. پر واضح است دوستاني كه بالاي 100 هزار واحد سهمي دارند يا در گذشته خريدهاي بزرگ انجام داده اند يا همواره سود خود را تبديل به واحد سهمي نموده اند و حالا مي توانند سالانه رقم هاي قابل توجهي به عنوان سود سهام دريافت كنند. بنابراين توصيه من به اعضاي كوچك اين است كه از گزينه تبديل مطالبات به واحد سهمي استفاده كنند تا سرمايه خود را افزايش دهند و همچنين در طول سال نيز با خريد واحد سهمي جديد تعداد سهم خود را افزايش دهند تا در آينده سودهاي قابل توجهي دريافت كنند.
- چگونه اعضا مي توانند واحد سهمي جديد خريداري نمايند؟
- اعضاي محترم مي توانند از طريق واريز وجه به شماره حساب 1-1515151-850-102 نزد بانك اقتصاد نوين شعبه آفريقا در وجه موسسه اندوخته شاهد و تحويل فيش واريزي به نماينده شركت در بنياد شهيد و امور ايثارگران اقدام به خريد واحد سهمي جديد نمايند. البته در تلاش هستيم كه بزودي امكان خريد واحد سهمي را به صورت الكترونيكي و از طريق اينترنت نيز ايجاد نماييم تا براي خريد نيازي به مراجعه به بانك و بنياد شهيد نباشد.
-  براي فروش واحد سهمي چه مسيري بايد طي شود؟
- در سالهاي گذشته روند فروش سهام قدري طولاني بوده ولي در طي سال گذشته هرگونه درخواست فروش ظرف مدت 15 روز كاري اقدام شده است. روش درخواست فروش واحد سهمي بدين صورت است كه با مراجعه به نماينده شركت ذخيره شاهد مستقر در بنياد شهيد و امورايثارگران محل سكونت، درخواست فروش تكميل و ارسال مي گردد و معمولاً در ابتدا و نيمه هر ماه فروش واحد سهمي انجام مي پذيرد.
- در خصوص تبديل مطالبات سالهاي قبل به واحد سهمي  چه برنامه اي داريد؟
- پس از اتمام زمان جدول پرداخت سود سال 94 و در صورت وجود فروشنده ، امكان تبديل مطالبات ساير سالها به واحد سهمي  نيز ايجاد خواهد شد. در حال حاضر تعداد زيادي از همسران و فرزندان در حال خريد سهام جديد هستند كه شركت ابتدا بايد درخواستهاي نقدي اعضا را پاسخگو باشد . ولي شركت ذخيره شاهد خود را متعهد مي داند در اولين فرصت ممكن كار تبديل مطالبات سالهاي گذشته به واحد سهمي را نيز براي متقاضيان به انجام رساند.
- در پايان اگر توصيه ديگري براي اعضا داريد، بفرماييد؟
- از اعضاي محترم درخواست دارم در صورتيكه تصميم به دريافت سود و يا تبديل مطالبات به واحد سهمي را دارند در بازه زماني تعيين شده اقدام نمايند تا كليه اعضاي محترم با نظم و ترتيب خاصي بتوانند درخواستهاي خود را ثبت كنند. بديهي است افراد جا مانده بايستي در پايان دوره نسبت به ثبت درخواست خود اقدام كنند.
- از وقتي كه براي اطلاع رساني به اعضا در اختيار روابط عمومي شركت قرار داديد متشكرم.
   1394/10/19 19:16

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
روابط عمومی:
جنابعالی می بایست باهمراه داشتن مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه ) به نماینده شرکت مستقر در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه مراجعه و درخواست رمز عبور نمایید به دلیل امنیت اطلاعات مالی شما تغییر رمز از طریق پرتال اعضا امکان پذیر نمی باشد.
دوشنبه 10 اسفند 1394
+
0
-
1
ارسال
روابط عمومی:
جهت تبدیل مطالبات به واحدسهمی می بایست در سایت این شرکت ،پس از ورود به پرتال اعضا، با وارد کردن کد ملی قسمت (درخواست ها) با انتخاب گزینه تبدیل مطالبات به واحد سهمی درخواست خود را ثبت نمایید که به این ترتیب واحد سهمی موسسه اندوخته شاهد برای شما طبق نرخ پایانی همان روز بورس اوراق بهادار نماد (ثشاهد) خریداری می گردد.
سه شنبه 6 بهمن 1394
+
0
-
1
ارسال
ابراهیمی جمنانی:
ببخشید می خواستم سود خود به واحد سهمی تبدیل کنم چه کار باید کرد.
سه شنبه 22 دى 1394
+
0
-
1
ارسال
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1815
3.4/10 (تعداد آرا 7 نفر )