مصاحبه روابط عمومی شرکت ذخیره شاهد با مهندس غفاری مدیرعامل شرکت هرمز انرژی
به اطلاع كليه اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد مي‌رساند با توجه به سؤالات متعدد اعضا در خصوص شركتهاي زيرمجموعه شركت شاهد، روابط عمومي شركت ذخيره شاهد اقدام به انجام مصاحبه با آقاي مهندس غفاري مديرعامل شركت هرمز انرژي نموده است  مشروح سؤالات و پاسخهاي ارائه شده جهت آگاهي سهامداران به شرح ذيل منتشر مي‌گردد.
- جناب آقاي غفاري لطفاً خودتان را معرفي بفرماييد؟
ابتدا ضمن عرض سلام و ادب حضور شما و كليه سهامداران  گرامي عضو موسسه اندوخته شاهد، اينجانب محمود غفاري علي‌آبادي از سال 1390 به عنوان عضو هيات مديره و از سال 1391 به عنوان مديرعامل شركت هرمز انرژي فعاليت مي‌نمايم.
- لطفا شركت هرمز انرژي را معرفي نماييد ؟
شركت هرمز انرژي يكي از هلدينگهاي زيرمجموعه شركت شاهد مي باشد كه در زمينه سوخت و انرژي فعاليت مي‌كند اين شركت در تاريخ 1372/05/09تحت عنوان شركت شاهد اردبيل (سهامي خاص) تاسيس شد عمليات اين شركت در سال 78 متوقف و پس از تغيير نام به شركت شاهد فردوس از ابتداي خرداد ماه 79 مجدداً فعاليت خود را آغاز كرد و سپس در سال 81 به نام شركت هرمز انرژي تغيير نام داد و از سال 93 باتوجه به حجم فعاليتهاي شركت در بندرعباس، محل ثبت و فعاليت شركت به منطقه ويژه اقتصادي بندر شهيد رجايي منتقل شده است تا امكان استفاده از تسهيلات اين مناطق را داشته باشد. 
- هدف از تاسيس شركت هرمز انرژي چیست ؟
هدف از تاسيس شركت هرمز انرژي ورود به فعاليتهاي تجاري در زمينه سوخت و انرژي مي باشد.
-  شركتهاي وابسته به شركت هرمز انرژي كدامند ؟  
شركت هرمز انرژي به صورت هلدينگ و با 5 شركت زير مجموعه فعاليت داشته است به تناوب نياز زماني براي يكپارچگي و تجميع و كم كردن هزينه ها شركتهاي غير فعال يا زيان ده را ادغام نموده يا بفروش رسانده است و در حال حاضر شركت مخازن ساحل و شركت جهان انرژي ساحل زير مجموعه اين شركت هستند و اين دو شركت هم به صورت ذخيره نگهداري مي شوند و پس از تكميل طرحهاي در دست اجراي شركت هرمز انرژي دوباره شروع به فعاليت مي كنند.
-  سرمايه فعلي شركت هرمز انرژي چقدر مي باشد؟
سرمايه اسمي شركت در حال حاضر مبلغ 96,164 ميليون ريال مي باشد.
-  مهمترين فعاليتهاي جاري شركت هرمز انرژي چيست؟
مهمترين فعاليت شركت هرمز انرژي مخزن داري است كه در حال حاضر شركت دو گروه مخزن دارد و در حال ساخت دو گروه ديگر هم هستيم. مخازن شركت در ترافيك ساحلي بندرعباس ، بندر شهيد رجايي با ظرفيت41 هزار متر مكعب با كاربري نگهداري فرآورده هاي سبك و سنگين نفتي مي باشد. مخزن ديگر شركت كه با همين ظرفيت در مجتمع كشتي سازي خليج فارس قرار دارد به نام سايت STC معروف مي باشد كه در حال حاضر  مذاكره با ادارات مربوطه جهت راه اندازي مجدد اين سايت در حال انجام مي باشد. 
شركت علاوه بر فعاليت مخزن داري مجوز فعاليت بانكرينگ هم دريافت كرده است( عمليات سوخت رساني به كشتي هايي كه در خليج فارس تردد مي كنند) .
شركت هرمز انرژي دو طرح در دست اجرا دارد يكي در مرز پرويزخان قصرشيرين كه 5 هكتار زمين در اين منطقه ويژه دريافت كرده ايم و در حال ساخت مخزن هستيم و در بندر امام هم در حال دريافت زمين براي احداث مخزن 36 هزار متر مكعبي براي تخليه و بارگيري محصولات نفتي  هستيم.  
-  برنامه هاي آتي و چشم اندازي كه براي شركت هرمز انرژي در نظر داريد را تشريح نماييد؟
شركت هرمز انرژي طبق برنامه و چشم انداز خود بدنبال تكميل چرخه مخزن داري در مبادي ورودي و خروجي كشور، ورود جدي به تجارت مواد سوختي،ادامه و تقويت عرصه ترانزيت مواد سوختي، رفع موانع ورود به تجارت بانكرينگ و شروع به فعاليت در اين زمينه،اقدام به ساخت پالايشگاه هاي كوچك و ورود به تجارت محصولات پالايشگاهي بخصوص  تجارت قير مي باشد.
- چه موانع و مشكلاتي در راه تحقق برنامه هاي جاري و آتي شركت وجود دارد؟
شركت هرمز انرژي متاثر از وضعيت موجود بازارمي باشد ازمهمترين  موانع و مشكلات، كمبود نقدينگي، عدم مصوبات مربوط به برنامه هاي ميان مدت و كوتاه مدت از سوي صاحبان سرمايه ، عدم سازگاري ساختار شركت با فعاليتهاي موضوعه از نظر امكان رقابت با بخش خصوصي ، عدم تناسب آيين نامه ها و بخش نامه هاي مجموعه با فعاليتهاي شركت و عدم تناسب قوانين با تجارت سهل و مطمئن مي باشد.
- شماره تماس و روش های اطلاع رسانی شرکت را اعلام فرمایید؟
آدرس شركت :ميدان آرژانتين – بلوار بيهقي – خيابان 12 شرقي – خيابان سي ام – پلاك 10 طبقه دوم
شمارهاي تماس شركت :  61- 88530158    فاكس: 88737055
سايت اينترنتي شركت:  www.hormozenergy.com
 
   1394/10/7 14:59

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1625
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )