مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام مؤسسه اندوخته شاهد برگزار شد
مجمع عمومي عادي ساليانه مؤسسه اندوخته شاهد مربوط به سال مالي منتهي به 1394/04/31 به رياست نماينده محترم ولي فقيه،‌ معاون رئيس جمهور و رئيس بنيادشهيد و امور ايثارگران به عنوان رئيس هيأت امناء مؤسسه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حبیب الله حسنی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید  و امور ایثارگران و ساير اعضاء هيأت امناء، مديرعامل و اعضاء هيأت مديره مؤسسه، نماينده سازمان حسابرسي به عنوان حسابرس و بازرس قانوني و ساير مدعوين در محل سالن جلسات حوزه رياست بنياد برگزار گرديد.
در اين جلسه پس از قرائت آياتي از كلام ا... مجيد،  جناب آقاي عبدالوهاب رئيس هيات مديره موسسه اندوخته شاهد به مدعوين خير مقدم گفتند. سپس جناب حجت الاسلام و المسلمين سید محمد علی شهیدی محلاتی رئيس محترم هيأت امناء با تشکر از فعالیت ها و دلسوزی مسوولان موسسه، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران متولی اصلی خانواده های شاهد و ایثارگر و سرپرست فرزندان شاهد است. توفیق خدمت به خانواده های معظم شهدا در این موسسه، توفیق بزرگی است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه آغاز کار شركت شاهد با فرمان امام خمینی (ره) و اهدای هدیه از سوی ایشان به فرزندان شهدا بود، گفت: 70 درصد از سهام شركت شاهد متعلق به خانواده‌های معظم شهداي عضو موسسه اندوخته شاهد است، لذا مسئولان این موسسه نیز باید دست‌به‌دست هم داده و طبق ضوابط و مقررات، فعالیت‌ها را تحت نظر گرفته و مدیریت کنند.
معاون رییس جمهور با تأکید بر اینکه موسسه اندوخته شاهد باید زینت خانواده‌های شهدا باشد، افزود: این موسسه باید مستقل باشد و با شکوفایی و پیشرفت، روز به روز به تعالی نزدیک‌تر شود. شما نیز باید بکوشید تا با اجرای کامل اساس‌نامه موسسه، تمام فعالیت‌های موسسه، هیئت‌امنا و هیئت‌مدیره  را بر همین اساس هماهنگ کنید.رییس بنیاد با اشاره به اینکه در این موسسه اموال خانواده‌های شهدا در دست شما است و این خانواده‌ها بنیاد را امین خود دانسته‌اند، خطاب به اعضای هیئت‌امنای و هیئت‌مدیره  موسسه گفت: بر اساس سیاست‌های مقام معظم رهبری، هدف ما گسترده‌تر کردن این موسسه نیست، بلکه باید بکوشیم تا با تقویت بخش‌های سود‌ده و تعطیل کردن بخش‌های ضرر رسان، داشته‌های خود را به بهترین نحو مديريت کنیم. 
در ادامه جناب آقاي علي اكبري مديرعامل مؤسسه اندوخته شاهد گزارش مبسوطي از عملكرد مؤسسه و شركت هاي تابعه ارائه نمودند. سپس بازرس محترم گزارش مالي سال موردنظر را به مجمع ارائه نمودند كه خوشبختانه مؤيد عملكرد مطلوب مؤسسه در سال مورد بررسي بود.
سپس‌ صورت هاي مالي سال مالي 94-93  به تأييد هيأت رئيسه مجمع رسيد و تكاليف مجمع تصويب و ابلاغ گرديد. برخي از مهمترين تكاليف مجمع عبارتند از:
 
1- تصويب آيين نامه تقسيم سود موسسه اندوخته شاهد.
2- تعيين تكليف شركت هاي راكد و كم بازده در سال مالي 95-94.
3- وصول مطالبات فرزندان شاهد از شركت شاهد.
4- دريافت و بررسي گزارشهاي لازم از شركت شاهددر خصوص فعاليتها ي آن شركت.
5- تعيين تكليف پروژه هاي ناتمام شركت شاهد .
در پايان، حجت الاسلام و المسلمین سید حبیب الله حسنی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید  و امور ایثارگران طي بياناتي در خصوص فعاليتهاي مجموعه شاهد ، با تاكيد بر مهمترين نكات مد نظر به   جمع بندي موضوعات مطروحه پرداختند.
 
   1394/9/4 15:40

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 883
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )