اولین گردهمایی منطقه ای رابطین ونمایندگان شرکت ذخیره شاهد با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ برگزار شد
همایش یک روزه نمايندگان و رابطین  شرکت ذخیره شاهد صبح روز یکشنبه 4 مرداد با  موضوع آموزش و آشنائي با نحوه ارائه اطلاعات و خدمات با استفاده از فن آوري‌هاي جديد شركت به فرزندان و همسران گرانقدر شهدا با برگزاري کارگاه‌های مختلفی با عناوين ، كارگاه آشنايي با سيستم جامع، كارگاه فرايندهاي شركت و كارگاه آشنايي با امور هويتي و جذب اعضا و بررسی درخواست‌ها و دريافت نقطه نظرات ارزشمند نمايندگان و رابطين شركت ذخيره شاهد در 8 استان اصفهان، سمنان، قزوين، شهرستانهاي استان تهران، قم، مركزي، البرز و تهران بزرگ با ميزباني اداره كل بنياد شهيد و امور ايثارگران تهران بزرگ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي شركت ذخيره شاهد  اولين گردهمايي منطقه اي يك روزه نمايندگان و رابطين شركت ذخيره شاهد از ساعت 8 صبح روز يكشنبه مورخ 94/05/04 با تلاوت آیاتي از قرآن کریم با حضور جعفر علی اکبری مدیرعامل موسسه اندوخته شاهد، حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، محمدحسن قوسیان مقدم مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد و نمایندگان و رابطین شرکت ذخیره شاهد در ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان های اصفهان، البرز، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، تهران بزرگ و شهرستان های استان تهران در مجتمع شهيد رسول زاده برگزار شد.
در ابتداي مراسم مدیرعامل موسسه اندوخته شاهد جناب آقاي علي اكبري  ضمن خير مقدم به حضار در مراسم، تاسيس موسسه اندوخته شاهد و شرکت ذخیره شاهد را یکی از کارهای مهم بنیاد دانست و گفت: در حال حاضر 170 هزار سهامدار از فرزندان و همسران شهدا در این مجموعهبصورت عضو فعال حضور دارند. باید همواره تلاش کنیم با همفکری و همدلی همه دست اندركاران  بتوانیم برنامه ریزی جامعی داشته باشیم که سهام فرزندان و همسران شهدا حفظ شود و رضایتمندی و اعتماد بیش از پیش این عزیزان را ایجاد کنیم و امیدوارم برگزاری این همایش کمک خوبی در این مسیر باشد.
جعفر علی اکبری افزود: تعداد زیادی از همسران شهدا هنوز به صورت رسمی به عضویت موسسه درنیامده اند که یکی از علل آن می تواند عدم اطلاع رسانی مناسب باشد که باید در این مسیر تلاش بیشتری صورت بگیرد.
سپس دكتر قوسيان مقدم مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد طي سخناني به تاریخچه مجموعه شاهد اشاره کرد و گفت: شرکت شاهد در سال ۶۳ با اهداي حضرت امام خمینی(ره) و اندک سرمایه‌های فرزندان شهدا تشکیل شد. بعد‌ها برای مديريت سرمایه‌های فرزندان شهدا، موسسه اندوخته شاهد شکل گرفت تا کار نگهداری و نظارت بر امور سهام را انجام دهد که منشاء خدمات خوبی بوده است. و در حال حاضر شرکت ذخیره شاهد و موسسه اندوخته شاهد عهده دار فعالیت های مرتبط با بورس و سرمایه های فرزندان و همسران شهدا هستند.
محمدحسن قوسیان مقدم در بخش دیگری از صحبت های خود به تشریح مسائل مرتبط با سرمایه های فرزندان و همسران شهدا پرداخت و توصیه هایی را خطاب به نمایندگان و رابطین شرکت ذخیره شاهد ارائه داد. وی در رابطه با موضوع سهام گفت: فعالیت در حوزه بورس با سرمایه گذاری در بانک ها تفاوت دارد و ممکن است در مقطع کوتاه و بازه زمانی کم، سود زیادی در پی نداشته باشد و این موضوع باید به صورت دقیق و شفاف برای اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد توضیح داده شود
در ادامه مراسم دكتر صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ ، ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین محترم و تشكر و قدرداني از شركت كنندگان در گردهمایی ، طی سخنانی فعالیت در مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران را کاری خاص توصیف کرد که دارای ثواب بسیار زیادی است و انجام چنین فعالیتی آرزوی افراد بسیاری در خارج از مجموعه مااست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در بخش دیگری از  سخنان خود اظهار نمود كه: این همایش برای آشنایی کامل افرادي است که کار سهام مربوط به ایثارگران را انجام می دهند و بخش فعال در حوزه سهام ایثارگران را در مجموعه بنیاد تشكيل مي‌دهند. وی افزود: نخستین قدم همكاري با شركت ذخیره شاهد باور داشتن به این است که کار شما به سود فرزندان و همسران شهدا و همچنین اقتصاد کشور است و فرهنگ اقتصادی را به سوی کسب یک درآمد پاک هدایت می کند. قدم دوم افزایش اطلاعات و دانسته ها در خصوص سهام و مسائل مرتبط با آن است تا بتوانید به خوبی به مخاطبان مشاروه بدهید.
 در ادامه كارگروههاي تخصصي اين گردهمايي از ساعت9:30با موضوعات زير آغاز و نمايندگان و رابطين شركت در قالب اين سه كار گروه به بحث وبررسي در خصوص موضوعات زير پرداختند:
1) آشنايي با سيستم جامع       2) فرايندهاي شركت       3) آشنايي با امور هويتي و جذب اعضا
در پايان مراسم  سرپرستان و نمايندگان هريك از كارگروهها جمع بندي خود را از مسايل مطروحه ارائه نمودند و پس از ارائه جمع بندي نهايي توسط دكتر قوسيان مقدم جلسه پرسش و پاسخ سوالات نمايندگان و رابطين در خصوص كليه موضوعات از قبيل خريد، فروش، سود وتبديل مطالبات به واحد سهمي برگزار شد و در ادامه ايشان فرمودند كه نمايندگان استاني  و رابطين شهرستانها  بايد به خوبي اعضا را توجيه نمايند. به عنوان مثال اگر اعضا سود را نياز ندارند بلااستفاده نماند و آنرا تبديل به سهام نمايند كه سال بعد هم به آن سود تعلق بگیرد و  اين تبديل حتما بايد توسط خود عضو انجام شود.در خصوص خريد و فروش  سهام بايد به اعضا مشاوره دهيم كه چه زماني بايد اقدام به خريد  وچه زماني اقدام به فروش نمايند. ما مخالف اين هستيم كه اعضا محدود شوند و هرموقع لازم است بايد خريد و فروش انجام شود فقط بايد مطمئن شویم که تفاوت بازار سرمايه با بازار پول را می دانند. ایشان در خصوص كوتاه نمودن مدت زمان فروش اعلام داشتند كه جهت رضايتمندي اعضا در حال حاضر فروش سهام آندسته از اعضا كه درخواست فروش دارند به 15 روز كاهش يافته و ليست  اولويت فروش از بين رفته است.
در آخرين بخش این گردهمایی از تلاشها و حمايتهاي دكترحمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و ساير شركت كنندگان تقدیر بعمل آمد.
لازم به ذكر است دومين گردهمايي منطقه‌اي در تاريخ 94/05/11 در شهرستان تبريز و با حضور رابطين شركت ذخيره شاهد در 8 استان كشور برگزار خواهد شد.
   1394/5/5 18:10

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 523
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )