اطلاعيه مهم
به اطلاع كليه اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد مي‌رساند ؛ به منظور پيشگيري از ضرر و زيان آن دسته از اعضاي محترمي كه در مقطع برگزاري مجمع سال گذشته بانك دي داراي سهام بانك ياد شده بوده‌اند و بنا به دلايل مختلف امكان اطلاع رساني به آنان در خصوص حق تقدم شركت در افزايش سرمايه بانك دي وجود نداشته و باتوجه به ضيق وقت ، بنابر تصميم حمايتي بنياد شهيد و امور ايثارگران و موسسه اندوخته شاهد ، كل مبلغ مورد نياز براي افزايش سرمايه اين عزيزان در سال گذشته توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران تامين و به حساب بانك دي واريز شد و مقرر گرديد مبلغ بدهي كه به اين ترتيب براي اعضاي محترم ايجاد مي‌گردد از محل مطالباتي كه از موسسه اندوخته شاهد بابت سود سنوات قبل داشته‌اند تامين گردد.

شايان ذكر است كه در سال گذشته از طريق سايت شركت ذخيره شاهد فراخواني به عمل آمد تا چنانچه اعضايي تمايل به شركت در افزايش سرمايه بانك دي ندارند از ليست خارج شوند. اما از آنجا كه كل افرادي كه به اين ترتيب عدم تمايل خود را اعلام نمودند حدود 6/1 درصد اعضاي محترم را تشكيل مي‌دادند و بانك دي نيز به دليل محدوديت زماني استفاده از حق تقدم ، اين عزيزان را در افزايش سرمايه شركت داده بود ، خروج ايشان از ليست افزايش سرمايه ميسر نشد و هر يك به ميزان 25 درصد سهامي كه در روز برگزاري مجمع بانك دي داشته‌اند مشمول افزايش سرمايه شدند.

شركت ذخيره شاهد ضمن عذرخواهي از اين عزيزان توجه آنان را به نكات ذيل جلب مي‌نمايد :
  1. مسلما عدم تمايل به شركت در افزايش سرمايه بانك دي بنا به هر انگيزه‌اي ، حق مسلم اين عزيزان بوده است. اما اگر به محدوديت‌هاي موجود براي اطلاع رساني به كليه اعضايي كه عده كثيري از آنان دسترسي به سايت شركت ذخيره شاهد ندارند و خصوصا به محدوديت زماني استفاده از حق تقدم بانك دي توجه گردد ، مشخص مي‌شود كه تصميم موسسه اندوخته شاهد و بنياد شهيد و امور ايثارگران در راستاي تامين منافع اكثريت غريب به اتفاق اعضاي محترم ( حدود 4/98 درصد اعضا ) بوده است.
  2. به مطالبات اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد سودي تعلق نمي‌گيرد و در صورتي كه در افزايش سرمايه شركت داده نمي‌شدند مبلغي اضافه بر مطالباتشان به آنان پرداخت نمي‌شد. اما در حال حاضر ، بابت هر سهمي كه از طريق استفاده از حق تقدم براي اعضاي محترم خريداري شده مبلغ يك هزار ريال از مطالبات آنان كسر مي‌گردد و اين در حالي است كه بنا به اعلام واحد سهام بانك دي امكان فروش اين سهام به مبلغي بالاتر (حدود 1140 ريال ) ميسر است و عزيزان مي‌توانند با فروش سهام خود به مبلغي بالاتر از مبالغ كسر شده دست يابند. هر چند كه به دليل نزديك بودن تاريخ برگزاري مجمع بانك ، كارشناسان توصيه مي‌نمايند اعضاي محترم در فروش اين سهام تعجيل نفرمايند تا از سود مجمع نيز برخوردار شوند.
  3. اشكال عمده‌اي كه برخي از اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد با سهام بانك دي دارند مربوط به تكميل نبودن اطلاعات آنان در نزد اين شركت و يا بانك دي است و لذا توصيه مي‌گردد كليه اعضا نسبت به تكميل و به روز رساني مشخصات خود از طريق نمايندگان اين شركت مستقر در ادارات كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استانها اقدام نمايند تا زمينه‌ي لازم براي ارائه خدمات كارآمدتر فراهم گردد.
  4. اعضاي عزيزي كه اطلاعات هويتي آنان كامل است و براي فروش سهام خود در بانك دي برگه سهام در دست ندارند مي توانند با مراجعه به نزديك‌ترين شركت كارگزاري بورس و حتي با خريد ده سهم از سهام بانك دي ، برگه سهامي مشتمل بر كل سهام مورد تملك خود دريافت و سپس براي فروش آن اقدام نمايند. شايان ذكر است كه چنانچه فردي از اين طريق اقدام نمود و ميزان كل سهام مورد تملك وي در برگه سهام صادره درج نشد ، مي‌بايست براي تكميل اطلاعات برابر بند 3 اين اطلاعيه اقدام نمايد.
   1392/3/20 15:29

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
روابط عمومی:
جهت ارائه درخواست فروش واحد سهمی می بایست به بنیاد شهید محل سکونت مراجعه و درخواست خود را ارائه نمائید.سپس مراتب را از نماینده محترم شرکت در استان مربوطه پیگیری نمائید,و زمان فروش واحد سهمی شما حداکثر 15 روز انجام می پذیرد .
دوشنبه 10 اسفند 1394
+
0
-
0
ارسال
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 6348
6.2/10 (تعداد آرا 11 نفر )