استان آذربایجان غربی سومین میزبان سفر استانی مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد
دكتر قوسيان مقدم مديرعامل شركت ذخيره شاهد روزپنج شنبه مورخ  94/03/07 درسومين سفر استاني خود به دعوت مديركل محترم بنيادشهيد وامور ايثارگران استان آذربايجان غربي در همایش روسای بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های اين استان، حضور يافتند وضمن تبيين برنامه هاي اين شركت در سال جاري جلساتي را با مديركل بنياد شهيد، نمايندگان و رابطين ومددكاران و همچنين فرزندان و همسران مكرم شهدا برگزار نمودند. ايشان باارائه توضيحات كاملي در خصوص 4 فعاليت عمده شركت ذخيره شاهد در سال جاري آخرين وضعيت سهامداران استان را از زبان آمار ،مورد بررسي قرار دادند.
به گزارش روابط عمومي شركت ذخيره شاهد، دكتر قوسيان با حضور در همايش كه روز پنج شنبه در محل اداره كل بنيادشهيد وامور ايثارگران استان آذربايجان غربي برگزار شد ابتدا ضمن تشكر از دعوت بعمل آمده توسط مديركل و معاون تعاون محترم بنياد شهيد و امور ايثارگران استان ، از كليه همكاران مرتبط با امور اعضاي موسسه اندوخته شاهد در سطح استان شامل نمايندگان و رابطين محترم شركت ذخيره شاهد در استان و مديران و مسئولين محترم ستادي بنياد شهيد و امور ايثارگران در سطح استان بواسطه همكاري گرم و صميمانه و مثال زدني آنان، تقدير و تشكر نمودند. ايشان بيان نمودند كه در ارديبهشت ماه استان آذربايجان غربي جزء 5 استان برتر در حوزه فعاليت هاي شركت ذخيره بوده است و اميدوارم اين همكاري و همدلي در سالي كه به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامي سال همدلي و همزباني نام گرفته است تداوم يابد ايشان با اشاره به اينكه شركت شاهد از يادگارهاي حضرت امام در سال63 براي فرزندان مكرم شهدا بوده است ادامه دادند امروز شركت شاهد بعنوان يك مجموعه اقتصادي در خدمت اين عزيزان است شركت ذخيره شاهد هم مسئوليت امور سهام فرزندان و همسران مكرم شهدا را برعهده دارد. بر اساس آمار موجود 7% اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد در استان آذربايجان غربي ساكن هستند و از مجموع 1/9 ميليارد سهم شاهد درموسسه اندوخته شاهد حدود6% سهام در اختيار سهامداران اين استان مي‌باشد. در 6 ماه گذشته حدود 28 ميليارد ريال خريد سهام توسط فرزندان و همسران محترم شاهد در كشور بصورت واريزنقدي انجام شده كه سهم استان1/5 ميليارد ريال بوده است.در كشور حدود 37ميليارد ريال از مطالبات فرزندان صرف خريد سهام شده است كه سهم استان حدود2 ميليارد ريال بوده است. كل فروش سهام در ماه گذشته55 ميليارد ريال بوده است كه سهم استان 4/2 ميليارد ريال بوده است و درماه گذشته 15 ميليارد ريال سود پرداخت شده كه سهم استان1 ميليارد ريال بوده است. حجم بالاي گردش سرمايه و سودآوري مجموعه براي عزيزان شاهد يكي از اهدافي است كه در شركت ذخيره شاهد دنبال مي‌شود و ما انتظار داريم نمايندگان و رابطين در شهرستانها با بيان دقيق اين آمارها خانواده معظم شهدا را با اين موقعيت سرمايه گذاري بيشتر آشنا كنند.
دكتر قوسيان با اشاره به اينكه بزرگترين سهامدار ما يك فرزند شهيد با حدودميليون و290 هزار واحد سهمي است كه سود سالانه ايشان امسال بيش از 56 ميليون تومان بوده است بيان نمودند كه در استان آذربايجان غربي بالاترين تعداد واحد سهمي كه يك فرد در اختيار دارد، حدود  425 هزار سهم است كه سود سال گذشته ايشان حدود12 ميليون تومان بوده است باتوجه به اين آمارها ما توقع داريم كه در مراجعه فرزندان و همسران مكرم شهدا اين موارد توضيح داده شود قطعا رسيدن به 500 هزار سهم در يك بازه زماني طولاني تر بدست مي آيد اما لازم است سهامدار ابتدا شروع به سرمايه گذاري كند تا بعدا از محصول آن استفاده نمايد.
در ادامه ايشان به ارائه گزارشي از طرح عضويت همسران مكرم شهدا در موسسه اندوخته شاهد و ميزان جذب همسران مكرم اين استان پرداختند و ضمن اشاره به آمار اين عزيزان اعلام نمودند از مجموع 3179 نفر همسر شهيد در استان فقط 1822 نفر فرم ثبت نام را تكميل نموده‌اند و حدود1357 نفر هنوز پس از سه سال ثبت نام نشده‌اند. ايشان ضمن تشريح كامل اين طرح بر مزاياي آن براي همسران مكرم  تاكيد خاص داشتند.
مديرعامل شركت ذخيره شاهدبيان داشتند ما انتظار داريم حاصل اين نشست و گفتگو با دوستان تلاش همه جانبه‌اي براي جذب همه همسران شهدا در اين سرمايه گذاري باشد.
 ايشان سپس با اشاره به عملكرد استان در سال گذشته بيان داشتند در بين شهرستانهاي استان، اروميه، سلماس وپيرانشهر سه شهر داراي بيشترين درصد جذب همسران بوده‌اند و از لحاظ تعداد واحد سهمي اروميه با بيش از 23 ميليون سهم در رتبه اول و بعد از آن سردشت و پيرانشهر در رتبه هاي دوم و سوم قرار دارند.
دكتر قوسيان در ادامه به تبيين برنامه‌هاي آتي و سيستم جامع شركت ذخيره شاهد پرداختند و اشاره نمودند كه با راه اندازي اين سيستم، دسترسي آنلاين به اطلاعات كليه اعضا براي رابطين و نمايندگان فراهم شده است و ما از اين عزيزان توقع داريم با استفاده از اين ظرفيت بوجود آمده اطلاعات لازم و دقيق به سهامداران داده شود.ايشان در خصوص برنامه ريزي ساليانه 4 گردهمائي منطقه‌اي نيز توضيحاتي ارائه دادند و اعلام نمودند در سال جاري در هر منطقه رابطين استان كشور را آموزش خواهيم داد تا اين چرخه اطلاع رساني كامل گردد.
دكتر قوسيان در ادامه اين سفر با مديركل و معاونين تعاون استان آذربايجان غربي- نماينده استاني و رابطين شهرستاني- مددكاران و فرزندان و همسران مكرم شهدا نيز به طور جداگانه ديدار و گفتگو داشتند
در جلسه با مديركل استان به تجهيز دفاتر رابطين شهرستان ( سخت افزاري ) تاكيد شد و بحث گردهمائي منطقه‌اي با مشاركت بنياد شهيد و امور ايثارگران استان و استانداري مورد بررسي قرار گرفت.
 ايشان همچنين با مشاور امور ايثارگران استانداري استان آذربايجان غربي ديدار و قول مساعدي را براي ايجاد زمينه‌هاي سرمايه گذاري فرزندان و همسران مكرم شهدا گرفتند.
دكتر قوسيان در جلسه با فرزندان و همسران مكرم شهدا با توجه به وضعيت سهام شاهد در بورس، بر خريد هر چه بيشتر سهام توسط اعضا تاكيد نمودند و مقرر شد اعضا از طريق امكانات موجود در سايت شركت جهت خريد نقدي واحد سهمي اقدام نمايند در مورد همسران معظم شهدا قرار شد از طريق اطلاع رساني به ساير همسران بحث جذب آنها نهايي شود
در جلسه ايشان با رابطين شهرستانها عمده فعاليتهاي شركت ذخيره شاهد در خصوص ثبت و تصحيح اطلاعات هويتي اعضا، استفاده از سيستم جامع ، درخواست مطالبات، درخواست خريد واحد سهمي، درخواست فروش واحد سهمي و گزارش ماهانه عملكرد استان مورد بررسي قرار گرفت.
دكتر قوسيان در پايان ابراز اميدواري نمودند كه با تلاش مضاعف نمايندگان و رابطين شركت و حمايت مدير كل و معاونين ستادي و روساي محترم بنياد شهيدشهرستانهاي استان آذربايجان غربي زمینه مناسبي جهت تسهيل امر خدمت رسانی به فرزندان و همسران مكرم شهداي عضو موسسه اندوخته شاهد اين استان  به وجود آيد.

   1394/3/10 12:46

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 627
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )