اهم برنامه هاي مدير عامل جديد شركت شاهد
به گزارش روابط عمومي شركت ذخيره شاهد ، آقاي مهندس قنبري مديرعامل جديد شركت شاهد برنامه‌هاي آتي مجموعه ي شاهد را تشريح نمودند.

ايشان در بخش اول سخنان خود با اشاره به اين موضوع كه در حال حاضر سهم شركت شاهد از بازارهاي مختلف مناسب نيست و بيشترين درآمد شركت از بخش املاك تحصيل مي‌شود افزودند كه شركت شاهد بايد از همه‌ي ظرفيت‌هاي اقتصادي و تجاري كشور استفاده كند و در همه‌ي بازارها حضور فعال داشته باشد زيرا در زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري ، واردات و صادرات و همچنين سوخت و انرژي بازارهاي بزرگي وجود دارد كه شركت شاهد با توجه به ظرفيت‌هاي خود مي‌تواند از آنها سهم بيشتري داشته باشد.

ايشان يكي از اهداف اساسي خود را هدايت شركت شاهد به سمتي كه درآمد مستمر و پايداري داشته باشد اعلام نمودند تا به اين ترتيب از تامين سود مورد انتظار براي سهامداران اطمينان خاطر پيدا شود و بهترين راهكار براي رسيدن به اين هدف را تلاش براي جهت‌گيري شركتي كه در صنعت ساختمان و انبوه سازي تعريف شده ، به سمت يك شركت بورسي چند رشته‌اي دانستند تا بدين ترتيب از ريسك‌هاي موجود كاسته شود و شركت از آثار مختلف تحولات بيروني تا حد زيادي مصون بماند.

مهندس قنبري سه شرط لازم براي رسيدن به اين هدف بزرگ را تامين نقدينگي ، توجه به بازدهي شركت‌هاي زير مجموعه و تقويت نيروي انساني برشمردند.

در خصوص نقدينگي ، به‌نظر ايشان شركت شاهد هم مي‌بايست از بعد نقدينگي تقويت شود و هم اين كه جريان نقدينگي در آن اصلاح شود تا بتواند ضمن ايفاي تعهدات خود نسبت به سهامداران ، در كليه‌ي بازارها نيز حضوري موثر داشته باشد.

ايشان در اين رابطه اعلام نمودند كه تصميم داريم از طريق بهينه‌سازي دارايي‌هاي شركت نقدينگي لازم را تامين نماييم. به عنوان مثال شركت داراي املاك بسيار بزرگي است كه ايجاد ارزش افزوده در  آنها مستلزم تعريف پروژه‌هاي خيلي بزرگ و سرمايه‌گذاري بسيار زياد مي‌باشد. اما مي‌توانيم با تبديل آنها به نقدينگي و املاك كوچك‌تر ، طرح‌هايي قابل اجرا را تعريف نماييم.

سپس ايشان با اشاره به اين نكته كه در حال حاضر تعداد اندكي از شركت‌هاي زير مجموعه ، عملكرد مورد انتظار را ندارند افزودند با بازنگري در شركت‌هاي تحت پوشش و بررسي سودآوري آنها مي‌بايست بازدهي آنها نسبت به منابع تخصيص داده شده مشخص شود و شركت‌هايي كه بازده كافي ندارند در صورت لزوم ادغام و يا منحل شوند تا بتوانيم شركت را به سمت انجام فعاليتهاي تخصصي‌تر در زمينه‌هايي كه مزيت آن را داريم هدايت كنيم.

در ارتباط با شرط سوم نيز ايشان تقويت نيروي انساني متخصص ، متعهد و صاحب نظر در رشته‌هاي مختلف را كه روند حركت اقتصاد كشور و وضعيت تاثيرگذار سياسي را دائما تحت مطالعه قرار دهند و از اين طريق توانايي پيش بيني آينده را داشته باشند لازمه‌ي موفقيت در رسيدن به تمامي اهداف و تحقق موفق دو شرط قبلي دانستند.

ايشان در بخش ديگري ازسخنان خود با اشاره به اين نكته كه تكليف خودمان مي‌دانيم كه شركت را به سمت جايگاهي واقعي كه در شان نام اين شركت باشد هدايت و مديريت نماييم تا نهايتا اين شركت كه متعلق به فرزندان شاهد است در يك روند مشخص و برنامه‌ريزي شده به دست با كفايت خود آنان اداره شود ، بيان نمودند كه اين كار شروع شده و از سال‌هاي قبل فرزندان شهدا در سطح مديران و اعضاي هيات مديره‌ي  شركت‌هاي تحت پوشش ورود پيدا كرده‌اند كه تجربه‌ي خوب و موفقي بوده است.

مدير عامل جديدشركت شاهد در بخش پاياني سخنان خود با اعلام اين كه تلاش خواهيم كرد شركت شاهد را به يكي از شركت‌هاي برتر بورسي تبديل كنيم تا علاوه  بر فعال بودن در زمينه‌هاي اقتصادي و سودآوري مناسب براي سهام‌داران ، به عنوان الگويي موفق از فعاليت تجاري يا بنگاه‌داري اقتصادي و تجاري با رعايت همه‌ي ارزش‌هاي جامعه مطرح شويم ، اعلام نمودند كه سعي مي‌كنيم در ضمن انجام فعاليت‌هاي اقتصادي خود ، همانند گذشته بازويي توانمند و قوي براي دولت در جهت تامين نيازهاي كشور و حل مشكلات مردم باشيم. زيرا در سنوات گذشته نيز تمام فعاليت‌هاي اين مجموعه در حوزه‌ي تجارت خارجي با همين انگيزه بوده و در حد امكانات و مقدورات شركت ، در تامين نيازهاي واقعي مردم مشاركت داشته‌ايم.
   1392/7/27 14:12

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2259
1.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )