نويد مديرعامل موسسه اندوخته شاهد درخصوص به‌روز شدن درخواست‌هاي فروش سهام
آقاي محمدرضا پورحاج رضايي مديرعامل و عضو هيات مديره‌ي موسسه اندوخته شاهد طي سخنان بسيار مهمي كه در روز دوم همايش آموزشي نمايندگان استاني شركت ذخيره شاهد ايراد نمودند ضمن اشاره به اهم برنامه‌هاي آتي مجموعه‌ي شاهد، به سوالات حاضرين در جلسه پاسخ دادند.
اهم محورها و موضوعات مطروحه توسط ايشان به شرح زير بود :
  1. تشكر و قدرداني از تمامي همكاراني كه در سطوح مختلف مسئوليت و در دو مجموعه‌ي شاهد و بنياد شهيد و امور ايثارگران براي تمهيد مقدمات و اجراي موفقيت آميز مراحل مختلف « طرح عضويت همسران مكرم شهدا در موسسه اندوخته شاهد » با تلاشي خستگي‌ناپذير و خداپسندانه مشاركت داشتند.
  2. تاكيد بر اين ديدگاه كه اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد از خانواده‌هاي معظم شهدا هستند، و روابط ما با آنان ضمن احترام كامل به شان اين عزيزان، مي‌بايست در چهارچوب روابط يك مجموعه‌ي سرمايه‌پذير با سرمايه‌گذاران خود تعريف و اجرا شود.
  3. تاكيد بر ورود فرزندان معزز شهدا به مجموعه‌ي شاهد و به دست گرفتن امور اين مجموعه در عالي‌ترين سطوح مديريتي و تصميم‌سازي و تصميم‌گيري كه در اين راستا طي دو سال گذشته تاكنون 22 نفر از اعضاي هيات مديره و مديران عامل شركت‌هاي تحت پوشش، از بين فرزندان نخبه و توانمند شهدا انتخاب و مشغول به كار شده‌اند.
  4. بر اساس ارزيابي سازمان بورس، شركت شاهد در 6 ماهه‌ي منتهي به 31/4/1392 از بُعد دو شاخص قدرت نقدشوندگي و ميزان تقسيم سود در بين حدود 450 شركت بورسي رتبه‌ي هفتم را داشته است. به نحوي كه در تالار بورس براي سهام اين شركت صف فروش و صف خريد طولاني مدت وجود ندارد و بين عرضه و تقاضا تعادل مناسبي برقرار است كه اين امر به دليل نظارت و مديريت مستمر موسسه اندوخته شاهد به عنوان سهام‌دار عمده مي‌باشد.
  5. تشكر ويژه از رياست وقت بنياد شهيد و امور ايثارگران كه در سال گذشته مالكيت تعداد 260 ميليون سهام شاهد را از سازمان اقتصادي كوثر براي واگذاري به همسران مكرم شهدا به موسسه اندوخته شاهد منتقل نمودند.
  6. ارزش افزوده‌اي كه براي همسران شهدا از محل واگذاري سهام طي 4 ماهه‌ي اخير محقق شده ، حدود 60 درصد است كه با توجه به اين‌كه از سود سهام امسال و شركت در افزايش سرمايه نيز  بهره‌مند خواهند شد، پيش بيني سود حداقل 100 درصدي براي كليه‌ي همسران مكرم شهدا داريم.
  7. اعلام تصميم بر استفاده از سود انباشته شركت شاهد در مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام كه قرار است در تاريخ 30/7/1392 برگزار شود براي اعمال 50 درصد افزايش سرمايه از اين محل در صورت تصويب آن در مجمع شركت شاهد.
  8. از بدو تاسيس موسسه اندوخته شاهد تا كنون، در سال جاري براي اولين بار تمام سود سهام موسسه اندوخته شاهد از شركت شاهد دريافت شده كه البته بخشي از آن به صورت املاك و مستقلات است.
  9. بعد از برگزاري مجمع ترتيبي اتخاذ خواهد شد تا هيچ مشكلي بابت فروش واحد سهمي اعضاي محترم موسسه نداشته باشيم. به اين منظور سعي خواهيم كرد كه نقدينگي لازم را براي پوشش درخواست‌هاي اعضاي محترمي كه اصرار به فروش سهام دارند تامين نماييم تا به هدف بزرگمان در به روز نمودن پرداخت‌ها برسيم.
  10. اعلام تحقق كامل سودي كه در بودجه‌ي شركت شاهد پيش بيني شده بود به ميزان 403 ريال است كه ان‌شاءا... 60 درصد آن بين سهام‌داران تقسيم خواهد شد.
   1392/7/15 15:40

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1726
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )