تقویت ۵۹۶ واحدی شاخص کل بورس/ نماگر کل بازار سهام ایران در چند قدمی ۱۰۰ هزار واحدی
به نقل از گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 3 بهمن ماه 96 با افزایش 596 واحدی روی رقم 99 هزار و 224 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 74 واحدی عدد 17 هزار و 439 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 664 واحدی به رقم  105 هزار و 737 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 578 واحدی به رقم 70 هزار و 701 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 456 واحدی عدد  210 هزار و 141 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 2 واحدی روی رقم یک هزار و 87 واحد ایستاد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان با 100 واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با 99 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 69 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک ملت با 32 واحد، تاپیکو با 12 واحد صنعتی بهشهر با 8 کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از 294 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 260 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 64 هزار و 998 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، بیمه دی، قاسم ایران، فرآورده‌های نسوز آذر، داروسازی اسوه و حق‌تقدم آن، قند حکمتان، حفاری شمال، نورد آلومینیوم و مهندسی ساختمان و تأسیسات راه‌آهن از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، فرآورده‌های نسوز ایران، سیمان آرتا اردبیل، حق‌تقدم خرید سهام بیمه سرمد، بیمه میهن، سرمایه‌گذاری توسعه شهری طوس‌گستر، گلوکوزان، قند هگمتان، تجارت الکترونیک پارسیان، صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان، سخت آژند، فارسیت دورود، مجتمع معادن مس تکنار، سرمایه‌گذاری دانایان پارس، بسته‌بندی ایران بازگشایی شدند.
به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 100 سهم بانک ملت به ارزش کمتر از 11 میلیارد تومان، با تجمیع سهام به کدهای درون‌گروهی بازارگردان این سهم مواجه بود.
در فولاد مبارکه نیز بیش 87 میلیون سهم به ارزش 26 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. همچنین 70 میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش کمتر از 10 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده مواجه بود.
بیش از 41 میلیون سهم تراکتورسازی ایران نیز به ارزش بیش از 11 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.
همچنین کمتر از 39 میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامداران مواجه شد.
در بیمه ملت نیز بیش از 33 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان میان کدهای انتقالی سهامدار عمده تجمیع شد، همچنین 30 میلیون سهم صنایع مس ایران به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبرو بود و در بیمه پاسارگاد نیز 25 میلیون سهم به ارزش بیش از 5.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد.
همچنین 20 میلیون سهم صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به ارزش بیش از 11 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی بازارگردان این سهم مواجه بود.
در عین‌حال 10 میلیون سهم معدنی و صنعتی چادرملو به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد و در گروه مپنا نیز 6 میلیون سهم به ارزش بیش از 4.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود.
همچنین 5 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کدبه‌کد شد، اما در پتروشیمی خراسان کمتر از 3.5 میلیون سهم به ارزش 2.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبرو بود.
2 میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کدبه‌کد شد و 2 میلیون سهم گروه صنعتی پاکشو به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده همراه شد.
در نهایت امروز 1.5 میلیون سهم پتروشیمی فناوران به ارزش 4.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد.
بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی با معاملاتی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی هم‌سو با معاملات کدبه‌کد و درون‌گروهی گسترده سهامداران عمده مواجه بود که موج انتشار گزارش عملکردی 9 ماهه شرکت‌ها در کدال باعث شده، تا خریداران حقیقی بازار سهام با خوش‌بینی نسبت به آینده به دنبال جمع‌آوری سهام برخوردار از بازده باشند.
در این بین گروه خودرویی‌ها و قطعه‌سازها امروز شاهد حرکت قیمت‌ها از دامنه منفی به مثبت روبرو بود.
در گروه فلزات اساسی نیز تک‌سهم‌های گروه سرب و روی و آلومینیوم در حالی با اقبال خریداران سهام روبروست که شرکت‌های کوچک این گروه که در قیاس با شرکت‌های بزرگ هنوز نتوانسته‌اند، از ارزش بازاری مورد انتظار برخوردار شوند، همچنان با اقبال خریداران روبرو هستند.
در گروه معدنی‌ها نیز دوقلوهای سنگ آهنی همچنان مورد توجه خریداران حقیقی سهام در روند متعادل هستند.
به گزارش فارس، شاخص کل بورس تهران در حالی هم‌اکنون در چند قدمی ثبت رکورد یکصدهزار واحدی قرار گرفته که ارزش کل بازار سهام کشور در مقایسه با ابتدای سال با افت حدود یک میلیارد دلاری مواجه است.
 
منبع :  خبرگزاری فارس    1396/11/3 14:28

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 120
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )