مصاحبه با مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد در خصوص وضعیت شرکت و پرداخت سود مجمع سال 95 موسسه اندوخته شاهد
روابط عمومي شركت ذخيره شاهد براي اطلاع رساني به اعضاي محترم در خصوص وضعیت شرکت و پرداخت سود مجمع سال 95موسسه اندوخته شاهد ، مصاحبه اي با دكتر قوسيان مقدم مديرعامل شركت ذخيره شاهد انجام داده كه سوالات مطروحه و پاسخهاي ارائه شده به شرح زير به اطلاع مي‌رسد:

- جناب آقاي دكتر قوسيان مقدم ضمن  عرض سلام و خسته نباشيد و تشكر از فرصتي كه در اختيار ما قرار داده ايد با توجه به اینکه حضرتعالی سال سوم مدیریت خودرا در شرکت ذخیره شاهد سپری می کنید لطفا آخرین وضعیت شرکت را تشریح نمایند ضمنا با توجه به اعلام جدول زمان بندي درخواست سود مجمع سال 95 موسسه اندوخته شاهد ، سوالاتي از سوي اعضا در اين خصوص نیز در ادامه مطرح خواهد شد كه خواهشمند است جهت اطلاع آنان پاسخ هاي لازم را ارائه فرماييد.
- با سلام خدمت شما و همه اعضای عزیز موسسه اندوخته شاهد و با تشکر از فرصتی که برای ارتباط بیشتر با این عزیزان برای اینجانب فراهم شده است در ارتباط با سوال جنابعالی در مورد آخرین وضعیت شرکت ذخیره شاهد به استحضار سهامداران عزیز می رسانم که شرکت ذخیره شاهد بعنوان پل ارتباطی بین اعضا و موسسه اندوخته شاهد فعالیت می نماید. بدین ترتیب که با توجه به گستردگی جغرافیایی و پراکندگی جمعیتی اعضای موسسه و عدم دسترسی به دفاتر کارگزاری در شهرستان های کوچک و بعضا عدم آشنایی گروهی از سهامداران با نحوه فعالیت دفاتر کارگزاری بورس، انجام فعالیت های مرتبط با سهام شاهد به این شرکت واگذار شده است.
- لطفا آخرین وضعیت خرید و فروش واحد سهمی توسط اعضا و پرداخت مطالبات به آنان را نیز بیان بفرمایید.
- با تلاش و پشتکار رابطین شرکت ذخیره شاهد در شهرستان ها و نمایندگان شرکت در مراکز استان و همت و کار مداوم همکاران در شرکت ذخیره و پشتیبانی های مالی موسسه اندوخته شاهد در سال 95 شاهد رشد چشمگیر فعالیت های شرکت ذخیره شاهد در سطح کشور بوده ایم همانگونه که در گزارش 6 ماهه اخیر منتشر شده است به حول و قوه الهی و عنایت حضرت باریتعالی شرکت در طول سال 95 موفق شده است کلیه درخواست های فروش سهام اعضا را در بازه زمانی 15 روزه پس از دریافت تقاضا به انجام رسانده و وجه آن را به حساب اعضا واریز نماید که مجموعاً طی سال 1395 مبلغ 94.832.292.502 ریال بابت فروش سهام به حساب سهامداران متقاضی فروش واریز نموده است . با راه اندازی امکان خرید آنلاین سهام توسط اعضا ، ضمن صرفه جویی در وقت سهامداران عزیز و جلوگیری از اتلاف وقت و معطلی زیاد، امکان خرید آنلاین سهام برای کلیه سهامداران عزیز فراهم شده است که با محاسبه خرید آنلاین ، تبدیل مطالبات به واحد سهمی و خرید سهام توسط همسران معظم شاهد در طی سال 1395 کلا تعداد 146.608.243 میلیون سهم خریداری شده است. پرداخت مطالبات اعضا مربوط به سود 94 نیز براساس جدول زمان بندی و به موقع انجام شده و مجموعاً 63.195.793.332 ریال مطالبات در سال 95 به اعضا پرداخت شده است.
- اعضاء از چه طريقي مي توانند از موجودي خود مطلع شوند و پيگير امور سهام خود باشند؟
- در شرکت ذخیره شاهد برای امکان دسترسی سریع اعضا به موجودی و مطالبات خود سیستم های مختلفی طراحی شده است ، از طریق پیامک به شماره 30002325 و یا تماس با تلفن گویای شماره 88895333 و یا با مراجعه به پرتال اعضا در سایت اینترنتی شرکت اعضا می توانند با ورود اطلاعات خواسته شده به میزان موجودی سهام خود دسترسی سریع داشته باشند. ضمن آنکه در تمامی مراکز بنیاد شهید در شهرستانها رابطین شرکت ذخیره شاهد حضور دارند که می توانند از نزدیک راهنمایی لازم را برای فعالیت های سهامداران ارائه نمایند.
- در بحث ارتباط با اعضا آیا پاسخگوي تماس هاي تلفني و مراجعات حضوري اعضاء در محل شرکت هم هستید و با آنها ارتباط و تعامل مستقيم نیز دارید؟
- علاوه بر سیستم های هوشمندی که برای ارتباط با اعضا درنظر گرفته شده، همکاران من در شرکت ذخیره شاهد نیز از طریق تماس تلفنی 88909426 در ساعات اداری پاسخگوی سوالات و درخواست های سهامداران عزیز می باشند. علاوه بر آن در سایت شرکت از طریق گزینه تماس مستقیم با مدیرعامل از طریق ایمیل سهامداران عزیز می توانند پیشنهادات و انتقادات  و درخواست های خود را بدون واسطه به اطلاع مدیرعامل برسانند و در صورتی که شماره تماس قید کرده باشند ارتباط تلفنی نیز با آنان برقرار خواهد شد.
- فروش واحد سهمی را به چه قیمتی انجام می دهید ؟
- فروش واحد سهمی در شرکت به نرخ روز تهیه لیست های فروش انجام می گیرد و معمولا سعی می شود در زمان فروش بالاترین قیمت ممکن برای فروش درنظر گرفته شود . اگر چه معتقدم سهام شاهد می تواند به مثابه قطرات آبی باشد که ما اعضای موسسه، در طی سالیان ذخیره می کنیم تا در موقع اضطرار بتوانیم گره گشای مشکل مالی خود باشیم.
- مشكلي كه هم اکنون اعضاء با آن روبرو هستند، تاخير در پرداخت درخواست هاي برداشت سود مي باشد علت چيست ؟ و برنامه شما در خصوص پرداخت سود به چه صورت می باشد؟
- در مورد پرداخت سود سهام، شرکت در هر سال پس از مجمع تاریخ هایی را برای ثبت نام اینترنتی سهامداران با توجه به تعداد سهام در نظر می گیرد و در سالهای اخیر شرکت به یاری خداوند متعال در تاریخ های مقرر سود افرادی را که درخواست خود را ثبت نموده اند پرداخت کرده است . برای کسانی که در سالهای قبل سود را دریافت نکرده اند دو گزینه فراهم است :
1- مراجعه به بنیاد شهید و درخواست دریافت سود.
2- تبدیل مطالبات به سهام جدید که توصیه می کنیم در صورتی که به وجه آن نیازی ندارید بهتر است سود های اندک به سهام جدید تبدیل شود تا سرمایه قابل توجهی برای آنان ایجاد گردد.
در حال حاضر نیز پرداخت سود مانند روال گذشته هم از طریق جدول زمانبندی انجام می شود و هم از طربق مراجعه به بنیاد شهید و درخواست پرداخت مطالبات . اگر چه توصیه من تبدیل مطالبات به سهام جدید است تا تعداد سهم به حدی برسد که سود سالیانه قابل توجهی داشته باشیم بعضی از سهامداران در سال گذشته بیش از ده میلیون تومان سود دریافت کرده اند که نشان دهنده تعداد بالای سهام آنها در موسسه است.
- در خصوص تبديل مطالبات سال هاي قبل به واحد سهمي  چه برنامه اي داريد؟
- تبدیل مطالبات سنوات قبل اعضا به واحد سهمی نیز در دستور کار شرکت وجود دارد و سهامداران می توانند با مراجعه به سایت شرکت ذخیره شاهد از این امکان نیز استفاده کنند . در آینده نیز امکان افزایش تعداد سهام از محل سود وجود خواهد داشت.
- در حال حاضر امور مالی فرزندان محترم شاهد از طریق بانک اقتصاد نوین و همسران مکرم شهدا از طریق بانک ملی انجام می شود آیا امکان انجام امور مالی از طریق سایر بانک ها فراهم نیست برنامه شرکت در این زمینه چه می باشد ؟
- در خصوص بانک عامل تاکنون فقط درگاه بانک اقتصاد نوین متولی پرداخت فروش و سود سهام بود که علت آن هم بدلیل افتتاح حساب برای کلیه سهامداران در چند سال گذشته در این بانک بوده است و در سال 95 فقط برای همسران معظم شاهد که در بانک ملی حساب حقوقی داشتند هماهنگی به عمل آمده و پرداخت ها از طریق بانک ملی هم انجام می گیرد. در آینده برای شهرستان هایی که شعب بانک اقتصاد نوین ندارند امکان جابجایی حساب به بانک ملی برای فرزندان شاهد نیز فراهم خواهد شد.
- با توجه به سیستم خرید آنلاین واحد سهمی ، چگونه اعضا مي توانند واحد سهمي جديد خريداري نمايند؟
- در گذشته خرید واحد سهمی با مشقات زیادی همراه بود و سیکل اداری طولانی را طی می کرد ولی از سال 95 امکان خرید آنلاین از طریق کارت های بانکی و سایت شرکت ذخیره شاهد ، پرتال اعضا  فراهم شده است که در هر ساعت از شبانه روز این امکان برای سهامداران فراهم است که به قیمت روز موسسه سهام جدید خریداری نمایند.
- پيشنهاد كارشناسي شما به اعضاء موسسه در خصوص واحد سهمی آنها چيست؟
- سرمایه گذاری در بورس نوعی از سرمایه گذاری است که با روشهای سنتی سرمایه گذاری متفاوت است فرض کنید کسانی که در سال91 یا92 واحد مسکونی یا ملک خریده اند ، حدود 4 سال است که وضعیت راکد در بازارحاکم است و معمولاً در هنگام فروش شاید 20 یا 30 درصد زیر قیمت خرید مجبور به فروش باشند و امکان فروش فراهم نشود . در بازار بورس شما هر زمان اراده کنید می توانید گاهی با یک ریال کمتر در صف اول فروش قرار گیرید و با کمترین ضرر سرمایه خود را بدست آورید. یا ممکن است در برهه هایی از زمان با افزایش قیمت سهام سودی بیش از 100% را در یک بازه زمانی تجربه کنید در حالیکه در بانکها حداکثر در سال 20% سود داده می شود ولی نیازمند داشتن اطلاعات کافی می باشد. من توصیه می کنم با تجربه سهام شاهد سهامداران کم کم وارد عرصه بورس شوند و با این پدیده سرمایه گذاری نیز آشنا شوند.
- در پايان اگر توصيه ديگري براي اعضا داريد، بفرماييد.
- سهام شاهد برای یکایک فرزندان و همسران معظم شاهد فرصتی است برای سرمایه گذاری بیشتر و کمک به فعالیت های اقتصادی  و در کنار آن بهره مندی از سود حاصل از این فعالیت ها که توصیه می کنیم سرمایه های اندک خود را از طریق خرید آنلاین به سهام جدید تبدیل کنید تا سطح سهام شما نیز به وضعیتی برسد که در سطح شهرستان یا استان یا کشور رتبه اول سهامداری را کسب کنید و مطمئن باشید که این سرمایه ی اندک سود مناسبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد و فقط زمانی تصمیم به فروش بگیرید که واقعاً به وجه آن نیاز دارید.

 
   1396/3/23 09:17

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 847
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )