تقویت ۱۱۴ واحدی شاخص کل بورس/ ارزش معاملات بر روی تابلو نجومی شد
به نقل از گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات سه شنبه 19 اردیبهشت ماه 96 با افزایش 114 واحدی به رقم  79 هزار و 858 واحد دست یافت.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 39 واحدی عدد 27 هزار و 479 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با  افزایش 62  واحدی به رقم  87 هزار و 164  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول در حالی با افزایش 144 واحدی به رقم  55 هزار و 522  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 112  واحدی عدد  176 هزار و 401  واحد را به نمایش گذاشت.
همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر محسوسی به 924  واحد رسید.
براساس این گزارش، معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با 31 واحد، گروه سایپا با 29 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 27  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت آسان پرداخت پرشین با 27 واحد، سرمایه گذاری غدیر با 17 واحد و بانک تجارت با 11 واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 389 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و 14  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 73 هزار و 667  نوبت داد و ستد بود. این در حالی است که با پایان معاملات امروز ارزش معاملات بورس تهران ابتدا یک هزار و 72 میلیارد و 125 میلیون و 400 هزار تومان بسته شد که با عدم معامله بلوکی "ومعادن" تصحیح شد.
طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های واسپاری ملت، حمل و نقل توکا، سیمان آرتا اردبیل، احیا صنایع خراسان، فارسیت اهواز، توکارنگ فولاد سپاهان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان، فرآوری مواد معدنی ایران، سیمان سفید نی‌ریز، اوراق صکوک اجاره صایتل متوقف شدند.
همچنین بلوک 16.10 درصدی سرمایه‌گذاری توسعه معادن فلزات از سوی بانک رفاه کارگران به وکالت از صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به قیمت پایه هر سهم 12.74 ریال روانه میز فروش بورس تهران شد.
به گزارش فارس در بازار 2 بورس تهران که با معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از 792 میلیون سهم سایپا به ارزش بیش از 93 میلیارد تومان در دامنه نزولی قیمت‌ها میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.
در پتروشیمی مبین نیز 130 میلیون سهم به ارزش بیش از 53 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. همچنین 26 میلیون سهم ایران خودرو به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان کد به کد شد.
در عین حال 8 میلیون سهم گروه مپنا به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.
به گزارش فارس، همزمان با انجام برخی معاملات بلوکی، معاملات درون گروهی هلدینگ‌های پتروشیمی و خودرویی باعث شد تا حجم و ارزش روزانه معاملات سهام با ارقام نجومی مواجه باشد. هرچند که کل بازار سهام همچنان از نبود نقدینگی رنج می‌برد اما با پایان دوره اصلاح تکنیکالی در گروه خودرویی‌ها و تکاپوی برخی حقوقی‌ها در لباس خریدار در این گروه باعث شد تا امروز این گروه با پیشرو شدن سایپا به کار خود پایان دهد هرچند که تداوم عرضه سهام در مقابل تقاضا از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی همچنان در دستور کار است.
به گزارش فارس، امروز همچنین با تحرک حقوقی‌ها در گروه معدنی‌ها اقبال خریداران برای جمع‌آوری سهام در این گروه در کانون توجه معامله‌گران قرار خواهد گرفت. در پالایشی‌ها اما گرچه همچنان انتظارهای توام با بیم و امید برای تحقق سودهای خیره کننده وجود دارد حجم معاملات محدود در دامنه نوسان مثبت قیمتی همچنان به پشتوانه الگوهای چارتیستی پیش می رود. در گروه دارویی‌ها نیز انتظار برای اعلام افزایش نرخ دارو پس از 2 سال و در عین حال انگیزه دریافت سود نقدی قابل قبول در مجامع امسال این شرکت‌ها باعث شده تا همچنان این گروه در کانون توجه معامله‌گران سنتی بازار قرار گیرند.
به گزارش فارس، بازار سهام با معاملاتی متعادل به نسبت کم‌حجم روبرو بود که پشتوانه تحرک معامله‌گران اغلب حقوقی در گروه خودرویی‌ها و معدنی‌ها شاهد سبزپوش ماندن شاخص کل بورس بود، بازاری که صبر آن این روزها از عدم ورود نقدینگی در شب‌های نزدیک به انتخابات لبریز شده است.
 
منبع :  خبرگزاری فارس    1396/2/20 09:28

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 171
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )