تقویت 72 واحدی شاخص کل بورس تهران/ افزایش تقاضا در گروه روی و فلزات اساسی
به نقل از گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روز دوشنبه 13 دی 95، با افزایش 72 واحدی به رقم 78 هزار و 968 واحد ر سید.

شاخص کل هم‌وزن اما با کاهش 19 واحدی روی عدد 15 هزار و 532 واحد ایستاد. همچنین شاخص آزاد شناور با کاهش 157 واحدی عدد 86 هزار و 793 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 53 واحدی به رقم 55 هزار و 983 واحد دست یافت که شاخص بازار اول با افزایش 749 واحدی به 168 هزار و 456 واحد دست یافت.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر محسوسی عدد 852 واحد را به نمایش گذاشت.

به گزارش فارس، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 98 واحد، مخابرات ایران با 62 واحد و فولاد خراسان با 42 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سایپا با 190 واحد، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با 23 واحد و ایران ارقام با 21 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس،‌ ارزش کل معاملات بورس امروز تهران به بیش از 135.5 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 767 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 49 هزار و 680 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سایپا، بیمه پاسارگاد و حق تقدم خرید سهام آن، حق تقدم خرید سهام افرا نت از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع مس شهید باهنر، صنایع سرما آفرین ایران، گواهی سپرده عام بانک گردشگری، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود،‌ تولیدی و صنعتی ثابت خراسان متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز بیش از 232 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش 43 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی میان سهامداران عمده مواجه بود. در صنعتی دریایی ایران اندکی بیش از 28 میلیون سهم به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان کد به کد شد. 17 میلیون سهم ملی صنایع مس ایران نیز به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان کد به کد شد. در عین حال 16 میلیون سهم گسترش صنایع انرژی آذرآب به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان کد به کد شد.

اندکی بیش از 6.5 میلیون سهم صنایع فولادی آلیاژی یزد به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی سهامدار عمده مواجه شد. 5 میلیون سهم ایران ترانسفو نیز به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان با معاملات انتقالی سهامداران عمده روبرو بود.

براساس این گزارش، امروز در جریان معاملات خرده فروشی سهام نیز حمایت حقوقی‌ها در نمادهای معاملاتی شاخص‌ساز بازار در حالی ادامه یافت که امروز در نماد معاملاتی هلدینگ خلیج فارس نیز بیش از 10 میلیون سهم میان بازار گردان‌های سهامدار حقوقی دست به دست شد.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام همسو با امدادرسانی حقوقی‌ها برای جمع‌آوری سهام در گروه‌های شاخص‌ساز بازار امروز شاهد غلبه تقاضا بر عرضه سهام به پشتوانه گروه‌های پیشرو بازار از جمله فلزات اساسی و گروه‌های معدنی به ویژه در گروه سرب و روی بود.

در عین حال در گروه پتروشیمی‌ها نیز تک‌سهم‌های این گروه پس از پشت سر گذاشتن یک دوره اصلاح قیمتی کوتاه امروز شاهد جمع‌آوری سهام در اغلب نمادهای معاملاتی خود به ویژه اوره‌سازها بود.

به گزارش فارس،‌ امروز بازار سهام بازاری متعادل و در اغلب نمادهای معاملاتی با افزایش تقاضای سهام در مقابل عرضه روبرو بود که در این بین بازگشت دوباره برخی نمادهای معاملاتی پربیننده همچون سایپا و جمع‌‌آوری عرضه سهام در این نماد در کنار خودنمایی دوباره گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها از نکات قابل تامل آن بود.
منبع :  خبرگزاری فارس    1395/10/14 08:49

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 210
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )